menusearch
roshdnews.com

عمری، لوکادیای پانصد میلیونی پرسپولیس!

عمری، لوکادیای پانصد میلیونی پرسپولیس!
عمری، لوکادیای پانصد میلیونی پرسپولیس!

به گزارش رشد نیوز و به نقل از ورزش 3،

کم حرف، با قد کوتاه، جثه ریز و سر پایین‌، نامش محمد عمری است و از ارومیه به تهران آمده تا رویاهایش را در آکادمی تیم فوتبالی دنبال کند که کمتر اعضایش به تیم بزرگسالان می‌رسند. اما او داستان متفاوتی دارد و قرار است بلیت بخت‌آزمایی را ببرد و برنده یک جایگاه در ترکیب تیم بزرگسالان پرسپولیس شود.

یحیی که فصل گذشته هرگز ترکیب تیمش را برای بازی بعدی هم در زمین نگه نداشته، این بار در جلسه فنی خط حمله تیمش را معرفی کرد: وحید امیری و محمد عمری. جالب است بدانید عمری فصل گذشته تنها سه بار در لیگ برتر برای پرسپولیس به میدان رفت، اما این فصل تنها در یک بازی نیمکت‌نشین مطلق بوده است.

دومین حضور فیکس اما درخشان‌تر از اولی هم بود. چند دقیقه از گل تساوی و بهت در اردوی پرسپولیس نگذشته بود که پرس شدید عمری و امیری، زوج جدید خط حمله پرسپولیس، خط دفاعی نساجی را مجبور کردند با حقیقی بازی کنند. پاس حقیقی به جلوتر از مدافع هم‌دسته ارسال شد و عمری در یک چشم‌بهم‌زدن خود را به جلوی دروازه رساند.

سرعت خیره‌کننده‌ این بازیکن، تنها نکته بارز این گل نبود. او در مقابل علیرضا حقیقی تنها یک گزینه برای گلزنی داشت و همان را هم انتخاب کرد: شوت به طاق دروازه و توی دروازه. این نخستین گل جوان ۲۲ساله پرسپولیس در ورزشگاه آزادی در یک بازی رسمی است.

او برای گل اول ده بازی صبر کرد، اما برای گل دوم تنها ده دقیقه زمان می‌خواست. پس یک شروع دیدنی از علیرضا بیرانوند و یک پاس سریع از سعید صادقی، با فرارش همراه شد تا گلر سابق پرسپولیس برای دومین بار مقابل جوان اول این تیم تسلیم شود، بازیکنی که البته برای گل‌هایش خوشحالی خاصی هم نداشت.

در این گل هم عمری نقشی را ایفا کرد که شاید کسی انتظارش را نداشت؛ جاگیری خوب، حمل توپ زیر فشار، ضربه تمام‌کننده. سومین گل برای مهاجمی که جور جدایی لوکادیا و افت دیگر آکادمی پرسپولیس را می‌کشد.

1788575

البته شاید ۲۲ سال، سن معرفی یک پدیده نباشد، اما در پرسپولیس که فشار زیادی روی بازیکن وجود ندارد و در سال‌‌‌‌‌های اخیر نیز بازیکنان جوانش انگشت‌شمار بوده‌اند، عمری یک غنیمت ارزشمند است.

نکته جالب دیگر اینکه محمد عمری قراردادی با حدود ارزش پانصد میلیون تومان با پرسپولیس امضا کرده که او را در پایین‌ترین بخش لیست دستمزد‌‌‌‌های بازیکنان پرسپولیس قرار می‌دهد که البته قابل توجیه است؛ اما به هر حال ایفای نقش مهاجم یک میلیون دلاری توسط چنین مهاجمی، خود رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس را هم سر شوق می‌آورد.

البته یک ساعت از بازی که گذشت، زمانی که دوربین روی این مهاجم قفل شد، او به نظر با ایما و اشاره به نیمکت می‌گفت که زمان تعویض فرا رسیده. این شاید نقطه تاریک مهاجمی است که هواداران پرسپولیس حالا رویا‌‌‌‌های زیادی را برایش در سر دارند.

عمری که شاید هنوز به نوشتن اسمش عادت نداریم، با شرایط فیزیکی موردنیاز پرسپولیس، تفاوت‌‌‌‌‌های جدی دارد و این همان چیزی است که باید هرچه سریع‌تر در تمرین به آن دست یابد.

1788577

این دیگر نقطه مشترکی است که او با مهدی عبدی دارد. عبدی در تمام این سال‌ها از چنین مشکلی رنج برده و البته نتوانسته پیشرفت موردنظر را رقم بزند و چه بسا در ویژگی‌‌‌‌‌های مثبت نیز با افت مواجه شده است.

اگرچه حالا روز‌‌‌‌های درخشان عمری است، اما شاید این سرنوشتی باشد که به سراغ دیگر پدیده جوان پرسپولیس هم بیاید. پس در کنار همه این تعریف و تمجیدها، گوش مهاجم گلزن پرسپولیس به توصیه‌هایی باشد که یحیی گل‌محمدی برایش دارد:
«محمد عمری هم عملکرد خوبی دارد و به نظرم جا دارد بهتر هم بشود. باید تمرکز و زندگی حرفه‌ای را بهتر کند و تمرینات بهتری داشته باشد و هنوز فقط دو بازی کرده و راه طولانی‌ای دارد و باید بتواند روند خوبی را طی کند.»

فریم به فریم با گل دوم محمد عمری؛ او در این صحنه به زیبایی علیرضا حقیقی را دریبل زد و سپس دروازه او را گشود:

1788557
1788562
1788566
1788560
1788559
1788569
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر